Strona główna > Dobierz papier do drukarki > Jak dobrać papier do drukarki atramentowej

drukarka atramentowaJeśli chodzi o druk atramentowy, to o jego jakości będzie decydować jakość drukarki, użyty tusz oraz wykorzystywany papier. Pierwsze dwa czynniki są takie, że raczej zwracamy na nie uwagę, ale jak się okazuje na to jaki papier jest używany patrzy mało osób. A tak naprawdę bez odpowiedniego papieru niestety nigdy nie będziemy mogli uzyskać zadowalającego nas wydruku w wysokiej jakości.

Atramentowe drukarki mają wiele zalet. Pośród nich będzie niska cena, mały rozmiar czy mały poziom hałasu. Pozwalają również na wydruki w kolorze i dobrą rozdzielczość druku. Wszystko to sprawiło, że wśród użytkowników indywidualnych nadal właśnie drukarki atramentowe są najbardziej popularne i najchętniej wykorzystywane. Mają jednak one również swoje wady.

Główne wady to przede wszystkim wysoka cena materiałów do eksploatacji i niestety jak się okazuje także konieczność stosowania dobrze dopasowanego papieru. Pierwszy problem będzie można rozwiązać, jeśli zaczniemy stosować specjalne zamienniki. Jednak ta druga kwestia raczej nie ma żadnego rozwiązania i po prostu trzeba sięgnąć po dobry papier, jeśli chce się dobrego wydruku. Poza tym trzeba mieć także rozeznanie w ramach tego, co jest nam oferowane. Takie drukarki wykorzystują tusze płynne, które są barwnikowe albo pigmentowe. Z tego też powodu papier, który będzie używany do druku musi być dopasowany do tego tuszu w taki sposób, że będzie wychodził dobrej jakości wydruk.

papier do drukarki atramentowejTechnologia druku polega na tym, że wystrzeliwane są drobne krople tuszu. Trafiają one na powierzchnię papieru i formują plamki, które następnie rozprowadzone są przez głowice. Najlepszy wydruk będzie tylko wtedy, jeśli średnica plamki nie będzie większa niż odległość miedzy dyszami w głowicy. W innym przypadku okaże się niestety, że wyrazistość kolorów się zmieni, będzie gorsza i niestety nie będzie takiego efektu. Znaczenie na jakość wydruku będzie miało także to jak głęboko tusz będzie wchodził w strukturę papieru. Jeśli będzie to znaczące to okaże się, że niestety wydruk nie będzie ładny.