Strona główna > O Coworkingu > Czy Millenialsi lepiej reagują na zmiany niż inne grupy pokoleniowe?

W twoim nowoczesnym biurze środowisku, prawdopodobnie istnieje kilka różnych grup pokoleniowych.

Oczywiście, wszyscy pracownicy są wyjątkowi i indywidualni na swój sposób i nie muszą automatycznie zaznaczać tego, co mówi ich tzw. grupa pokoleniowa. W Twoim biurze prawdopodobnie znajdują się pracownicy z pokolenia X, millenialsi i pokolenia Z, ale może być też kilku pracowników z pokolenia wyżu demograficznego.

Nazwy tych grup odnoszą się do czasu urodzenia danej osoby, a zatem do tego, co wpłynęło na nią w dzieciństwie i okresie dojrzewania.. Strona Chodzi o to, że każda grupa pokoleniowa ma nieco inny zestaw wartości, a zatem inne podejście do pracy. To, co jest ważne dla osób z wyżu demograficznego, może nie być ważne dla millenialsów, a to, co jest ważne dla osób z pokolenia Z, może być zupełnie bez sensu dla osób z pokolenia gen X.

W większości przypadków w Twoim biurze prawdopodobnie znajdują się millenialsi, czyli pracownicy urodzeni w latach 1977-1997, chociaż dokładne daty czasami różnią się w zależności od źródeł. Możesz również usłyszeć, że ta grupa jest nazywana genem Y. Sprawdź poniższą infografikę, aby poznać kilka interesujących faktów na temat millenialsów.

Źródło - https://www.visualcapitalist.com/29-facts-see-millennials-differently/

W każdym miejscu pracy od czasu do czasu zachodzą zmiany, np. wprowadzany jest nowy pakiet oprogramowania komputerowego, biuro przechodzi gruntowną renowację i wprowadzane są nowe meble biurowe, może wdrażany jest nowy system biurkowy, a może elastyczne formy pracy stają się czymś oczywistym w Twoim biurze. Niezależnie od zmian w miejscu pracy, czy millenialsi radzą sobie z nimi lepiej niż inne grupy pokoleniowe?

Pod pewnymi względami tak. Milenialsi zostali wychowani wokół technologii i chociaż można powiedzieć, że generacja Z ma większą znajomości technologii niż ktokolwiek inny, nie mają takiego samego doświadczenia życiowego, które pozwala im radzić sobie zmian w miejscu pracy tak dobrze jak grupa millenialsów.

Millenialsi są bardziej otwarci na elastyczne formy pracy, takie jak praca z domu, praca i podróżowanie w tym samym czasie czy elastyczny czas pracy. Dzieje się tak dlatego, że stworzenie wysokiej jakości równowagi między domem i pracą a życiem prywatnym jest ważne dla millenialsów. Oczywiście, całkowita zmiana sposobu pracy oznacza ogromny przewrót; fakt, że większość millenialsów jest zadowolona z takiego rozwiązania oznacza, że są w stanie dostosować się i zaakceptować zmiany bez buntowania się przeciwko nim.

Każda zmiana technologiczna w miejscu pracy jest prawdopodobnie mile widziana, ponieważ większość millenialsów jest w stanie przyswoić sobie nowe pakiety oprogramowania i elementy wyposażenia bez większych korepetycji. Oczywiście, nie jest tak w przypadku każdej osoby urodzonej w tej grupie pokoleniowej, ale musimy uogólniać, jeśli chcemy zgłębić temat! Tak więc, średnio rzecz biorąc, większość millenialsów jest w stanie wziąć nowy pakiet oprogramowania i rozgryźć go bez większych kłopotów i stresu.

Wszystko to jest bardzo korzystne dla miejsca pracy, a zatem produktywność prawdopodobnie pozostanie stabilna lub nawet poprawi się w czasach zmian. To jest to, czego potrzebujesz, kiedy zmieniasz rzeczy! Jednakże, millenialsi również prawdopodobnie będą chcieli mieć coś do powiedzenia, więc ważniejsze niż kiedykolwiek jest zaangażowanie ich w proces podejmowania decyzji i umożliwienie im wyrażenia swojej opinii i wkładu. Pytaj o sugestie, zamiast dyktować, jak sprawy mają się potoczyć, a zauważysz, że w rezultacie Twoi pracownicy z pokolenia millenialsów reagują znacznie lepiej.

Ponieważ millenialsi zazwyczaj lubią pracować we współpracy, upewnij się, że organizujesz wiele sesji burzy mózgów i dyskusji wokół mebli w sali konferencyjnej, aby umożliwić otwarty przepływ pomysłów i dialogu. Nigdy nie wiadomo, być może zostaniesz nagrodzony kreatywnym rozwiązaniem problemu, który do tej pory hamował całą zmianę!