Strona główna > Dobierz papier do drukarki > Jak wybrać najlepszy papier do drukarki?

papier do drukarkiOkazuje się, że nawet kupno papieru do drukarki może być skomplikowane, ponieważ źle dobrany papier może wpływać na jakoś wydruków jak i też na stan urządzenia drukującego. Jeśli nie wiemy jaki papier dobrać do swojego sprzętu, to najlepiej będzie spytać o to specjalisty.

Wybierając papier trzeba zwracać uwagę na gramaturę, kolor czy połysk. Pośród różnych rodzajów papieru mamy taki uniwersalny ale również taki, który jest dopasowany do drukarki laserowej, atramentowej czy igłowej.

Uniwersalny papier jest podstawową propozycją używaną przez większość użytkowników. Taki papier będzie się nadawał praktycznie do wszystkich urządzeń atramentowych oraz laserowych a także do kserokopiarek. Największą zaletą jaką można tutaj wspomnieć to niska cena takiego papieru. Jakość wydruków w stosunku do tej ceny będzie rzeczywiście zadowalająca. Problem może się pojawić w momencie, gdy przy użyciu atramentowej drukarki na takim papierze będzie chciało się nadrukować jakieś zdjęcie. Wynika to z tego, że tusz wnika głęboko w strukturę papieru, zaczyna on falować i przez to nie ma ostrości wydruków.

W ostatnim czasie popularny jest także papier powlekany, który jest dość często wybieraną propozycją. To papier, który ma specjalnie przygotowaną warstwę żywiczną, polietylenową albo inną. Powlekanie może być jednostronne albo dwustronne. Najważniejsza cecha to to, że będzie zatrzymywany atrament przez co nie będzie on wchodził w strukturę papieru. W ten sposób zdecydowanie łatwiej będzie uzyskać odpowiedni kontrast i barwy będą bardzie naturalne. Taki papier jest nam oferowany w różnej gramaturze, dlatego spokojnie można dostosować ten produkt do swoich potrzeb.

papier A4Jeśli chodzi o najlepiej sprzedający się papier to będzie to format A4. Rozmiar taki nadawać się będzie praktycznie do każdego sprzętu drukującego. Inne formaty przygotowywane są pod kątem papieru fotograficznego i papieru do specjalnych zastosowań. Można się także decydować na papier, który będzie w rozmiarze standardowego zdjęcia. W sklepach znajdzie się także specjalny papier do drukarki wielkoformatowej. Oferta papierów w sklepach jest bardzo duża, dlatego zawsze będzie można dopasować coś dla swojej drukarki, tak by wydruki były jak najlepsze.