Strona główna > O Coworkingu > Jak zmiana wpływa na morale i produktywność?

Do zmian w miejscu pracy należy podchodzić z ostrożnością i rozwagą. Jeśli po prostu wskoczysz i wprowadzisz zmianę, niezależnie od tego, czy jest ona duża czy mała, spowodujesz stres i niepokój u swoich pracowników. Czy to pozytywny obraz?

Nie!

Na kierownikach spoczywa ogromna odpowiedzialność za wdrażanie zmian w miejscu pracy, niezależnie od tego, czy są one wymuszone, czy zaplanowane. W chwili obecnej zakłady pracy w całym kraju zostały zmuszone do wprowadzenia ogromnych zmian w sposobie codziennej pracy. Jest to zmiana, która nadeszła niespodziewanie i w związku z tym pracownicy rozumieją potrzebę takich zmian. Czy oznacza to jednak, że zmiany te nie powodują stresu i niepokoju? Oczywiście, że nie.

Ważne jest, abyś zrozumiał jedną rzecz podczas wdrażania jakiejkolwiek zmiany w środowisku pracy - duża, średnia czy mała, zmiana bezpośrednio wpływa na morale, a morale ma bezpośredni związek z produktywnością i ostatecznie z zyskami.

Oczywiście, firmy muszą być produktywne, ponieważ produktywna firma to firma dochodowa. Kiedy pracownicy są zestresowani, zmartwieni i siedzą przy biurkach, czując się niepewnie, co powinni zrobić, nie będą w żadnym stopniu tak wydajni, jak w normalnych warunkach.

Dlaczego więc tak się dzieje?

Zmiana sprawia, że ludzie są nerwowi. Każda zmiana w życiu, czy to w pracy, w życiu osobistym, czy w czymkolwiek innym, oznacza, że jesteś na terytorium, którego nie jesteś pewien. W rezultacie jesteś poza swoją strefą komfortu. Kiedy codziennie siedzisz na swoim biurowym krześle, wiesz, co się wydarzy i rozumiesz swoją rolę. Może to brzmi przewidywalnie, ale w głębi duszy lubimy przewidywalność. Kiedy wrzucamy do mieszanki zmiany, jesteśmy zdani na siebie. Uczucie niepewności może prowadzić do niepokoju, a to nigdy nie jest pozytywne.

Nie da się skupić i skoncentrować tak dobrze jak zwykle, gdy czujemy niepokój lub nie jesteśmy pewni, co będzie dalej. To właśnie dlatego zmiany mogą prowadzić do obniżenia morale, a co za tym idzie, również do obniżenia wydajności.

Wprowadzając zmiany, należy rozmawiać z pracownikami, poznać ich perspektywę i opinie, a także upewnić się, że omawiamy sprawy, a nie tylko podejmujemy decyzje w ich imieniu. Pomoże im to poczuć się bardziej zaangażowanymi i docenionymi, a w rezultacie morale pozostanie na wysokim poziomie. Po wprowadzeniu zmian należy je regularnie analizować i pytać pracowników, jak się sprawy mają. Pamiętaj, aby brać pod uwagę ich opinie i utrzymywać drzwi do biura otwarte przez cały czas. Siedzenie przy biurku z zamkniętymi drzwiami nie daje pracownikom poczucia, że mogą do Ciebie podejść, gdy czują się zaniepokojeni lub chcą coś przedyskutować; polityka otwartych drzwi to droga do przodu.

Oczywiście istnieje wiele innych sposobów na zwiększenie produktywności i morale. Sprawdź tę infografikę, aby poznać kilka pomysłów.

Źródło - https://visual.ly/community/Infographics/business/12-ideas-increase-productivity

Sprawdzanie poziomu morale i produktywności w Twoim współczesnym biurze może być tak proste, jak po prostu obserwowanie rzeczy i słuchanie tego, co mówią Twoi pracownicy. Tak, produktywność można mierzyć za pomocą wykresów i innych statystyk, ale morale jest nieco trudniejsze do zmierzenia.

Przy obecnej sytuacji Covid-19, z którą mamy do czynienia, jest całkiem prawdopodobne, że Twoi pracownicy odczuwają napięcie, zarówno osobiste, jak i zawodowe. Ważne jest, aby być przystępnym i dostępnym dla pracowników, aby omówić wszystko z Tobą, czy to twarzą w twarz (oczywiście z dystansem społecznym), czy wirtualnie. Problemy zawsze wydają się gorsze, jeśli się o nich nie mówi, więc zachęcanie do dialogu jest jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie ze zmianami w miejscu pracy, a tym samym eliminowania niepokoju.

Wszystko sprowadza się do zrozumienia, jak czują się Twoi pracownicy. Postaw się na ich miejscu i uznaj wyzwania, jakie mogą przynieść zmiany. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zmiana nie zrujnuje produktywności Twojego biura.