Strona główna > O Coworkingu > Jak stworzyć więcej godzin w ciągu dnia pracy?

W zależności od tego, ile godzin dziennie pracujesz, zależy od tego, jak długo siedzisz w biurze. Dla większości ludzi jest to od 4 do 8 godzin, zwykle przez 5 dni w tygodniu. Może się to wydawać dużą ilością czasu i w rzeczywistości tak jest, ale czy kiedykolwiek miałeś wrażenie, że po prostu nie ma wystarczająco dużo godzin pracy w ciągu dnia, aby wykonać wszystkie zadania?

Większość z nas ma takie wrażenie od czasu do czasu, czasami w połączeniu z dniami, w których zegar po prostu nie chce się ruszyć. Niezależnie od tego, w jakiej jesteś sytuacji i ile godzin faktycznie pracujesz w ciągu dnia, istnieje kilka sprytnych sposobów, które pomogą Ci zwiększyć liczbę godzin w ciągu dnia pracy.

Poznajmy kilka najlepszych z nich.

Prawidłowa organizacja biura

Może się to nie wydawać najlepszym sposobem na zyskanie czasu, ale jeśli Twoje biuro nie jest odpowiednio zorganizowane, będziesz codziennie tracić mnóstwo czasu na szukanie różnych rzeczy lub chodzenie z jednej strony pokoju na drugą, np. do drukarki. Upewnij się, że biurka i stoły biurowe są ustawione w rozsądnych miejscach, np. blisko drukarki, ale nie tak blisko, aby hałas nie przeszkadzał. Upewnij się, że jeśli masz scentralizowane metody przechowywania dokumentów w biurze, nie są one umieszczone w zupełnie innym pomieszczeniu, w połowie korytarza. Ogólnie rzecz biorąc, przyjrzyj się sposobowi, w jaki urządzone jest Twoje biuro i sprawdź, czy można zaoszczędzić czas, po prostu lekko przestawiając rzeczy - są duże szanse, że tak się stanie!

Dowiedz się, kiedy wymienić sprzęt i meble

Stary sprzęt i rozpadające się meble biurowe nie przyczynią się do zwiększenia wydajności pracy i prawdopodobnie sprawią, że zadania będą trwały dłużej niż powinny. Wiedz, kiedy nadszedł czas na wymianę mebli biurowych (np. krzeseł biurowych, całych stanowisk pracy, szafek do przechowywania) i upewnij się, że zastępujesz je opcjami wysokiej jakości, które ułatwiają życie.

Ponadto należy również wiedzieć, kiedy komputery, drukarki i inne urządzenia mogą być gotowe do wymiany. Nowsze technologie są znacznie szybsze i bardziej wydajne, a od samego początku mogą być ogromną oszczędnością czasu. Inwestycja może być kosztowna, ale warto ją ponieść ze względu na dodatkową produktywność, a co za tym idzie - większą rentowność.

Miej listę rzeczy do zrobienia i skutecznie ustalaj priorytety

Listy rzeczy do zrobienia nie wyszły z mody, po prostu zostały zdigitalizowane. Jeśli wolisz wersję papierową, to w porządku, a jeśli chcesz korzystać z aplikacji, to równie dobrze! Chodzi o to, że spisanie zadań na dany dzień, a następnie uszeregowanie ich według ważności, gwarantuje dotrzymanie terminów. Dzięki temu masz więcej czasu, bo nie musisz ciągle gonić za ogonem i próbować przypomnieć sobie, co powinieneś zrobić. Listy rzeczy do zrobienia sprawiają, że jesteś bardziej zorganizowany, a tym samym pomagają Ci lepiej zarządzać czasem.

Rób regularne przerwy

Może się to wydawać sprzeczne z prawdą, ale regularne przerwy mogą sprawić, że w ciągu dnia będzie więcej godzin (wirtualnie), ponieważ odświeżasz swój umysł i dajesz sobie zastrzyk energii. Jeśli pracujesz bez przerwy, nie będziesz tak produktywny - to takie proste. Zapewnienie swojemu mózgowi dziesięciominutowego zastrzyku energii co jakiś czas pomoże Ci wykonać więcej zadań.

Może to być tak proste, jak spacer po biurze, zapytanie, czy ktoś chce się napić kawy i pójście do stołówki lub udanie się do miejsca, w którym można odpocząć i posiedzieć przez pięć minut. Przerwy nie muszą być długie, wystarczy, że będą wystarczające, abyś mógł się dodatkowo skupić.

Korzystaj z metod aktywnej pracy

Czy słyszałeś o biurkach z bieżnią? Jeśli brzmi to dla Ciebie zbyt aktywnie, co powiesz na biurko typu sit and stand? Umożliwiają one siedzenie lub stanie przez cały dzień i można je dostosować do wzrostu użytkownika. Biurka z regulacją wysokości można także taniej wykonać za pomocą podnośnika biurkowego, który dosłownie podnosi komputer na wysokość pozycji stojącej, a następnie opuszcza go z powrotem. Istnieje wiele dowodów wskazujących na to, że stanie przez krótki czas, a następnie naprzemienne siedzenie, może pomóc w pobudzeniu pracy mózgu, zapewnić ciału trening i ogólnie sprawić, że będziesz zdrowszy. Wszystko to przekłada się na większą produktywność.

Ogranicz nawyki marnowania czasu

Wszyscy mamy nawyki, które powodują marnowanie czasu każdego dnia, a gdy się one spotęgują, wywołują efekt kuli śnieżnej. Zidentyfikowanie tych nawyków i ich wyeliminowanie sprawi, że od razu zyskasz więcej godzin pracy. Mówimy tu o takich rzeczach, jak ciągłe sprawdzanie poczty elektronicznej, trzymanie telefonu na biurku i regularne sprawdzanie kont w mediach społecznościowych, podchodzenie do drukarki za każdym razem, gdy trzeba coś wydrukować, zamiast czekania na partię, wykonywanie wielu zadań i niekończenie niczego. Wszyscy mamy takie drobne problemy, ale ich pokonanie z pewnością pomoże.

Stworzenie dodatkowych godzin pracy jest o wiele łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać, a wszystko, czego potrzeba, to odrobina sprytu!