Strona główna > O Coworkingu > 10 zalet coworkingu

10 zalet coworkingu

Jeśli ktoś pracuje zdalnie i taka forma pracy w domu go męczy, ponieważ zbyt dużo jest czynników rozpraszających to opcją dla niego może być między innymi coworking.

Jest to metoda pracy w formie wynajętej przestrzeni w dużym biurze. Dostajemy swoje biurko i tam wykonujemy swoje obowiązki niezależnie od innych. Biur takich funkcjonuje na świecie coraz więcej, a my zechcemy powiedzieć jakie są obecnie podstawowe zalety, gdy chodzi o coworking, jakie daje nam możliwości.

1. Współpraca

W takim biurze spotkać można różne osoby, a to daje nam szanse na nawiązanie kontaktów biznesowych. W ten sposób można osiągnąć lepsze wyniki, więcej możliwości przez taki sam nakład pracy. Może kolejne zlecenia uda się uzyskać od osób, które pracują na sąsiednim biurku.

2. Skupienie się na pracy

To tak jak w zwykłym biurze przychodzimy do pomieszczeń coworkingowych, by tam wykonać jakąś pracę. Nie ma więc bodźców takich jak w domu, które nas mocno rozpraszają, jest więc szansa na to, by skutecznie skupić się rzeczywiście na tym wszystkim co jest do zrobienia.

3. Wymiana doświadczeń

W biurach takich pojawiają się osoby z różnych światów, różnych branż. To dla nas szansa na to, by poznać różne osoby i jednocześnie wymienić się również z nimi swoimi doświadczeniami. Wydaje się, że taka możliwość zasługuje na uwagę i warto z niej skorzystać.

4. Mniejsze koszty

Wydaje się, że koszt wynajmu biura jest nadal spory i przez coworking można te właśnie koszty zmniejszyć. Okazuje się, że dodatkowo nie musimy się o nic więcej martwić, ponieważ firma wynajmująca biuro daje nam kompleksową ofertę, w tym obsługę i sprzęt biurowy.

5. Coworking to nie praca w domu

Dom jest naszym miejscem do życia a jak rozpoczniemy tam pracę to się szybko okaże, że będzie to utrata równowagi w naszym życiu. W biurze coworkingowym odetniemy się od domu, a domu od pracy.

6. Miejsce do regeneracji

Szczególnie istotne będą przerwy, które można tam sobie zrobić, ponieważ są tam specjalnie stworzone warunki dla wynajmujących, by nieco odpocząć, zrelaksować się przy jakieś grze.

7. Coworking uczyni Cię szczęśliwszym

Okazuje się, że większość badanych ocenia coworking pozytywnie i twierdza, że dzięki temu likwidują poczucie samotności i dodatkowo mają więcej motywacji a także więcej szans na rozwój firmy.

8. Taniej i lepiej niż w kawiarni

Kawiarnia to miejsce na spotkanie z klientem czy znajomymi, ale nie na stałą pracę. Tam nie dość, że więcej zapłacimy niż w biurze coworkingowym to dodatkowo ciągle będziemy się rozpraszać rozmowami innych, może być problem z siecia, nie będzie dostępu do sprzętu biurowego.

Miejsce pracy

9. Dodatkowe usługi

Większość takich biur ma dla nas różne usługi. Poza wynajęciem biurka można korzystać z Sali konferencyjnej, Sali spotkań z klientami czy usługami wirtualnego biura.

10. Wirtualne biuro

To opcja, dzięki której można adres biura coworkingowego użyć do rejestracji firmy. Osoba może podpisać umowę z biurem i korzystać z adresu jako z adresu własnej firmy. Dla osób, które dużo podróżują będzie to ważne, bo biuro zajmie się również nasza pocztą.